Založ si blog

Žiaden Soros, mimovládky, ani nik iný. .. To my sme strojcom osudu tejto spoločnosti. ..

Kde bolo tam bolo, bol raz jeden normálny a obyčajný svet, ktorý sa zo dňa na deň premenil na „podvod páchaný na slušných ľuďoch, organizovaný mimovládkami a podporovaný Sorosom“. Kde sme sa to do čerta dostali, keď sú ľudia schopní veriť absolútnym nonsensom? A ako je možné, že práve dnes, keď je prístup k informáciám takmer neobmedzený, ľudia radšej pristupujú k dezinformáciám?

__________

Kým do nedávna bolo trendom spájanie sa a spolupráca – dnes sa trend vyvíja opačným smerom… Prečo? Lebo všetci sú zapredaní americkí špióni vedení farizejským tchorom… Každý, kto je úspešný je automaticky úžerník, či zapredanec… Udalosti v zahraničí vyvolávajú väčší strach a záujem, ako udalosti doma… A tak sa zrazu všetci stávajú horlivými antiislamistami, i keď naživo moslima ešte nikdy nevideli… Očkovanie je výmysel, ktorý nám tlačia zapredané farmalobby… Navyše spôsobuje autizmus – i keď o tom nie sú žiadne dôkazy – je to tak! Veď aj rakovina sa dá predsa vyliečiť pomarančovou šťavou!

Absurdné! A predsa obraz dnešnej spoločnosti… Samozrejme tej vyvolenej, pretože slniečkári a iná háveď sú len podľudia… Byť antisystémový, to je teraz proste také in… Ale aký to má zmysel? Veď práve existencia nejakého demokraticky fungujúceho systému je predsa zárukou kompromisov… A kompromisy sú zárukou zdravej spoločnosti… Zdravá spoločnosť je predpokladom pre priaznivý vývoj človeka… A práve taký človek je pripravený plnohodnotne žiť a byť naozaj šťastný…

Tak ako neexistuje dokonalosť, neexistuje ani systém, v ktorom by boli podmienky usporiadané takým spôsobom, aby boli všetci stopercentne spokojní… Načo chcieť zmenu systému, keď môžeme zdokonaľovať ten, čo máme? Jednoduché riešenia sú pre istú skupinu ľudí vždy prijateľnejšie… Prečo by človek riešil sám svoju kariérnu neúspešnosť, keď sa môže vyhovoriť na systém? Načo by človek hľadal chyby na sebe, ak ich môže hľadať na iných (a ak už aj hľadá tie svoje, môžu za ne iní…).

Nech by sme už chceli akýkoľvek jednoduchý priebeh našich životov – je to nereálne… Predsa len sa v živote každého normálneho smrteľníka vyskytujú i ťažké a zložité obdobia, ktoré však treba prekonať a nie ich ignorovať, alebo sa im vyhnúť…

A tak sa pýtam: Kam tento svete speje? Ak je tu dnes chaos a nevôľa, čo tu bude zajtra?

__________

Kde bolo tam bolo, ocitli sme sa dnes vo svete, v ktorom bol „podvod páchaný na slušných ľuďoch, organizovaný mimovládkami a podporovaný Sorosom“… A ja len dúfam, že zajtra sa prebudím a zistím, že to bol len zlý sen… Pretože nemôžem uveriť tomu, že sa v civilizovanom svete dostáva do popredia nenávisť a do úzadia láska… Neverím, že sila pravdy je menšia ako sila poloprávd a konšpirácií… A Hlavne nemôžem uveriť tomu, že ľudia nechcú žiť medzi sebou v pokoji a mieri…

__________

Čo tým chcel básnik povedať? Že sme si asi troška zmýlili smer… Priznať si chybu nie je hanbou… Naopak – je odvahou… Pretože ako môžeme kriticky pozerať na svet, ak nevieme kriticky pozerať na seba? Práve my sami sme počiatočným bodom, od ktorého môžeme svet meniť… Robiť z neho krajšie miesto, ktoré však nebude slúžiť len nám, ale celému svetu… Žiaden Soros, mimovládky, ani nik iný… To my sme strojcom osudu tejto spoločnosti – tak sa snažme o to, aby bola pre každého z nás…

__________
P.S: Článok má ironický nádych a nemá nikoho urážať. Je to skôr myšlienka na zamyslenie sa…

Charlie Gard

Smrteľne chorého britského chlapčeka prevezú do hospicu, rozhodol sudca

27.07.2017 21:15

Sudca o presune nevyliečiteľne chorého Charlieho rozhodol po tom, čo sa rodičia a nemocnica nedohodli, kde a ako 11-mesačné dieťa strávi svoje posledné dni.

cesta, r2, kamene

Padajúce kamene vystrašili aj vodičov na R2 pri Zvolene

27.07.2017 20:00

Komplikácií v doprave sa po vodičoch jazdiacich pod Strečnom dočkali aj šoféri na rýchlostnej ceste R2 pri Zvolene, ktorej časť úseku je neprejazdná.

Vladimir Putin, Krym, Rusko, Ukrajina,

Putin: Rusko je zdržanlivé voči USA, ale trpezlivosť má svoje medze

27.07.2017 19:12

Rusko reaguje na akcie USA zdržanlivo, ale v určitej chvíli už nebude možné hrubé konanie ďalej trpieť. Uviedol ruský prezident Putin ohľadom možnej reakcie na sankcie USA.

MV SR: Vládny Airbus A319

Zraneného mladíka privezie domov z Grécka vládny špeciál

27.07.2017 19:00

Prvý pobyt Michala pri mori v Grécku sa neskončil šťastne. Po operácii leží tri týždne v nemocnici a dýchajú za neho prístroje. Minister vnútra Kaliňák ponúkol na prevoz špeciál.

Bagdadčanka

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1
Celková čítanosť: 1169x
Priemerná čítanosť článkov: 1169x

Autor blogu

Kategórie

Archív